HUDUT KARTALLARI YENİ YILA GÖREVLERİ BAŞINDA GİRDİ

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde bulunan 21. HAWK Batarya Komutanlığı'nda görev yapan askerler yılbaşına görevlerinin başında girdi.

HUDUT KARTALLARI YENİ YILA GÖREVLERİ BAŞINDA GİRDİ

Hatay'ın Yayladağı'nda Suriye sınırında bulunan 21. HAWK Batarya Komutanlığı'nda görev yapan askerler yeni yıla görevleri başında girdi. Hava savunma sistemleri ile donanımlı birlikte sınır takibi yapan askerler, yeni yıla vatan görevlerini yerine getirerek girdi. Diğer yandan sınır hattında 24 saat kule nöbeti tutan askerler, hem terörle mücadelede, hem de sınırımızın güvenliği için elleri tetikte bekliyor.

21. HAWK Batarya Komutanı Üsteğmen Onur Acar, Türk milletinin yeni yılını kutlayarak, “Birliğimiz, ülkenin bölünmez bütünlüğünü milletin huzur ve güvenliğini sağlamak bilinci ile görev yapmaktadır. Bu zor coğrafya ve bu zor iklim şartlarında 21. HAWK Batarya Komutanlığı olarak icra ettiğimiz bu zorlu görevi, haklı onur ve gururunu yaşamaktayız. Başta şehit ailelerimizin ve gazilerimizin olmak üzere Türk Milleti'nin yeni yılını kutlar, mutluluk ve huzur dileriz” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1