İBB’DEN HES KODU UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), vatandaşlardan 15 Ocak geçmişine denli muvasala kartlarını Hayat Eve Sığar (HES) kodları ile eşleştirmelerini istedi. Ayrıca tahsil edilen değişmeyen doğrultusunda İstanbul'da 20 gözyaşı altı ve 65 gözyaşı üstü yurttaşlar 15 Ocak f

İBB’DEN HES KODU UYARISI

İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulu koronavirüs salgına müteveccih tahsil edilen birlikte tedbiri elan yaşama geçiriyor. Alınan dünkü karara göre, İstanbul'da 20 gözyaşı altı ve 65 gözyaşı üstü yurttaşlar 15 Ocak fiktif ile şişko nakil kullanamayacak.

İBB çeşidinden meydana getirilen açıklamada şu ifadelere arazi verildi:

“İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha sonucuna mucibince Covid-19 önlemleri kapsamında 15 Ocak 2021'den itibaren 65 gözyaşı üstü ve 20 gözyaşı altı kâffesi yurttaşlarımızın şişko nakil kullanması engellenmiştir.”
Ayrıca İBB, vatandaşlardan HES kodları ile muvasala kartlarını da eşleştirmesini istedi. 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, şişko ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş muvasala kartları asılsız sayılacak. Korona virüs riski haiz yolcular, şehir ortamında şişko taşımadan yararlanamayacak.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1