İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı, hafta sonlarında makbul sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasında alınacak tedbirlerle ilişik müşterek açıklama yaptı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI AÇIKLAMASI

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, hafta sonlarına müteveccih muteber sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının zaman sayaç 21.00'de başlayıp pazartesi sabahleyin 05.00'de sonlanacağı hatırlatılarak, "Bakanlığımızca şimdi evvel çıkarılan genelgelerle sokağa çıkma kısıtlaması muteber müddet ve günlerde yurttaşlarımızın asliye gerekseme malzemelerine varmaları noktasında rastgele ortak bata çıka erinç karşıya kalmamaları düşüncesince lüzumlu kâffesi tedbirler alınmıştır" denildi. Alınan tedbirler ise şöyleki sıralandı:
"Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler zaman sayaç 20.00'ye kadar, cumartesi ve alışveriş günleri ise 10.00-17.00 saatleri ortada açık olacaktır. Yine tamlanan müddet içinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla veya online namına aldıkları siparişleri doğrulama edebileceklerdir.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1