İDDEF, PANDEMİYE RAĞMEN MİLYONLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

İDDEF, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ve beraberinde oluşan zorluklara rağmendünyanın dört bir yanında İslami eğitim ve insani yardım çalışmalarına yenilerini ekleyerek milyonlarca insana umut oldu.

İDDEF, PANDEMİYE RAĞMEN MİLYONLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), 2020 yılında İslami ve insani hizmet çalışmaları yaptığı 33 ülkede hayırseverlerin desteğiyle cami, mescit, medrese ve su kuyusu açarak acil yardım, ramazan ve kurban organizasyonu gerçekleştirdi. İDDEF, aynı zamanda pandemiden etkilenen ihtiyaç sahipleri için ‘Birlikte Başaracak, Yardımlaşarak Aşacağız' sloganıyla başlattığı yardım kampanyasıyla Türkiye'nin dört bir köşesinde kumanya ve hijyen paketi yardımı yaptı.

“3 milyon insana umut olmaya çalıştık”
İDDEF'ten 2020 faaliyetleriyle ilgili yapılan açıklamada, “2020 yılını geride bırakırken, tüm insanlığı ziyadesiyle zorlayan Koronavirüs (Covid-19) musibetiyle dünya olarak mücadele ettik. İDDEF olarak, pandeminin zorlu koşullarına rağmen hayırseverlerimizin desteğiyle ülkemizde ve dünyanın onlarca ülkesinde yardım çalışmalarımızı artırarak devam ettirdik. Kardeşlerimizle kucaklaşamamanın hasretini yaşarken, bağışçılarımızın emanetini teslim edip gönül selamını ilettik. Pandemi nedeniyle uçuşların durduğu ülkelerde dahi çalışmalarımızı aksatmadan yerel görevlilerimizin fedakarlığıyla ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadık. Her yıl olduğu gibi bu yılda eğitime ulaşamamış ve insani yardıma muhtaç 3 milyon insana umut olmaya çalıştık. Koronavirüs tehdidine karşı önlemlerimizi alarak titiz ve etkin bir şekilde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hiçbir virüs gönül coğrafyamızla olan bağımızdan güçlü değildir ve bu musibet sona erene kadar çalışmalarımız aksamadan sürecek. Yardıma muhtaç kardeşlerini yalnız bırakmayan tüm hayırsever bağışçılarımıza gönülden teşekkür ederiz” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul