İDLİB GERİLİMİ SONRASI ABD HEYETİ TÜRKİYE'YE GELİYOR - HABER

Rejimin hain saldırıları sonrası 34 şehit vermemizin ardından, ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Türkiye’ye gelecek..

İDLİB GERİLİMİ SONRASI ABD HEYETİ TÜRKİYE'YE GELİYOR - HABER

İdlib'de rejim unsurlarının hain saldırısı sonrası 34 askerimiz şehit olmuş 32 askerimiz de yaralanmıştı. Acı olay sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri rejim unsurlarını ateş altına alıp Bahar Kalkanı harekatını başlattı. Türk Silahlı Kuvvetleri, sahada rejim unsurlarını etkisiz hale getirmeye devam ederken diplomasi trafiği de devam ediyor. Bu doğrultuda, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile Özel Temsilcisi James Jeffrey 'ye gelecek.

SURİYE KONUSU GÖRÜŞÜLECEK

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, bu gece gelecek olan Craft ve Jeffrey, Ankara'daki temasları sırasında Türk yetkililerle Suriye konulu görüşmeler yapacak.

İNSANİ KRİZ ELE ALINACAK

Amerikalı heyetin Türkiye'de bulundukları sürede ayrıca BM ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyor. Bu görüşmelerde Suriye'de rejim saldırıları nedeniyle ortaya çıkan insani krizin ele alınması planlanıyor.

Esed RejimiEsed Rejimi'ne ait SU-24 tipi savaş uçağının düşürülme anına ait görüntüler ortaya çıktı

Son Dakika: TSK, Esed rejiminin HalepSon Dakika: TSK, Esed rejiminin Halep'teki Neyrab askeri havaalanını kullanılamaz hale getirdi

Darbeci HafterDarbeci Hafter'e bağlı üst düzey heyet, Esed rejimi yetkilileriyle görüştü

Son Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlibSon Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlib'deki 9 köyü Esed rejimi güçlerinden geri aldı

Son Dakika: TSK, Esed rejiminin HalepSon Dakika: TSK, Esed rejiminin Halep'teki Neyrab askeri havaalanını kullanılamaz hale getirdi

Son Dakika: RusyaSon Dakika: Rusya'dan skandal açıklama: Suriye'de bizim dışımızdaki tüm ülkeler uluslararası hukuka aykırı olarak bulunuyor

Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne?Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne?

İdlib gerilimi sonrası ABD heyeti Türkiye'ye geliyor İdlib haberleri ve İdlib son dakika gelişmeleri için tıkla
Amerika Birleşik Devletleri, Birleşmiş Milletler, Türkiye, Suriye, Güncel

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı