İKİ GÜN YAĞMUR YAĞDI, KIRKLARELİ BARAJLARINDA DOLULUK ORANI ARTTI

Trakya'da can alıcı bulunan yağmur Kırklareli'deki barajlara müspet yansıdı. Hafta sonu süregelen ve pazartesi gününden itibaren tesirini arttıran yağmurla barajlardaki doluluk oranı arttı.

İKİ GÜN YAĞMUR YAĞDI, KIRKLARELİ BARAJLARINDA DOLULUK ORANI ARTTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 'turuncu' kodla uyardığı Trakya'da alevlenmiş yağışlar sansasyonel oldu. Yağışların arkası sıra kurumaya beniz markajcı barajlarda doluluk oranı arttı. Yağış, İstanbul'a su haiz Kırklareli'deki barajlara da müspet yansıdı. Son 2 yılda yaşanmış olan susuzluk nedeniyle gün yüzüne çıkan zamanı Çağlayan Köprüsü de gine sular altında kaldı.

Yağışların barajların dolmasını sağladığını tamlayan Levent Tiryakioğlu isimli sanlı vatandaş, “2,3 günden bu yana tek kesintisiz aşırı iyi yağmur yağdı. Her tarafımız su oldu. Barajlarımıza su gelmesi bizleri aşırı sevindirdi. Gördüğünüz kabilinden emektar yolumuz açıktı, mahmul meşbu birlikte vaziyette. Hatta zamanı Çağlayan Köprüsü yumulmak üzere, aşırı iyi birlikte bereketimiz oldu. Hava itici ve kuru soğuk bulunmadığı sürece ekincilik açısından aşırı iyi mahsul alabiliriz. Bu gece ezanı kar bekliyoruz. Eğer kar yağarsa henüz iyi olur” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1