İSMİNİ BİZANS PRENSESİNDEN ALAN KUŞ CENNETİ, İZLEYENLERİ MEST EDİYOR

Düzce'de kuşların göç yolu üzerindeki önemli bir sulak alan olan ve ismini Bizans prensesinden alan Efteni Gölü, görüntüsü ile izleyenleri mest ediyor.

İSMİNİ BİZANS PRENSESİNDEN ALAN KUŞ CENNETİ, İZLEYENLERİ MEST EDİYOR

Doğal güzelliği, bulunduğu konum ile 150'dan fazla göçmen kuşa ev sahipliği yapan ve ismini Bizans prensesinden alan Efteni Gölü sonbahar aylarında da doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Doğal güzelliği ile dikkat çeken gölde 4 mevsim kartpostallık manzaralar ortaya çıkıyor. Havadan çekilen görüntüler gölün doğal güzelliğini gözler önüne seriyor. 12 ay boyunca Efteni Gölü'nün ziyaretçileri eksik olmuyor. Türkiye'nin her yanından yerli ve yabancı turistler gölü görebilmek için bölgeye geliyor.

Kastamonu'dan ailesiyle birlikte gelerek Efteni Gölü'nü ziyaret eden Duygu Uslu, bölgenin yeşilliğinin ve havasının etkileyici olduğunu belirterek, “Çok güzel bir yer. Kastamonu'dan geliyorum. Arkadaşlarımın beni gezdirmek için buraya getirdi. Benimde çok hoşuma gitti, çok güzel bir yer. Bazı kuşları gördüm. Güzel bir yer burası. Zaten oğlumda kuşları çok sevdiği için anne kuşlara bak diyerek güzel bir vakit geçirdik oğlumla. Havası insanın nefesini açıyor. Çok güzel bir yer. Yeşillik zaten en önemlisi de bu. Hakkari'den geldim. Hakkari taşlık bir bölgeydi. Tayinimiz Kastomonu'ya çıktı. Orası da biraz yeşillik ama burası çok daha yeşil ve güzel” şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1