İSTANBUL'DA KORONA VİRÜS AŞI ODALARI HAZIR

Korona virüs aşıları Türkiye'ye gelmesiyle aşı yürütüm merkezleri bulunan hastanelerde hazırlıklar tamamlandı. İstanbul'da hususi hastanelerde hazırlanmakta bulunan aşı odalarında hepsi hazırlıklar yapıldı.

İSTANBUL'DA KORONA VİRÜS AŞI ODALARI HAZIR

Korona virüs aşısı Türkiye'ye geçtiğimiz günlerde geldi. Sağlık Bakanlığı çeşidinden testlerden geçirilen aşılar, bu testlerin peşi sıra aceleci yararlanma onayıyla beraberce uygulanmaya başlanacak. Aşılar çabucak aşı infaz merkezi mevcut hastanelerde hazırlanmakta bulunan aşı odalarında yapılacak. Aşıların uygulanacağı merkezlerden bulunan hususi hastaneler de kâffesi hazırlıklar tamamlandı.

Konuyla ilgilendiren yanında izah fail Prof. Dr. İftahar Köksal, “Hastaneler de aşı odalarının olması gerekiyor. İçinde bulunduğumuz oda bizim aşı odamız. Bu odanın da birtakımı özelliklerinin olması gerekiyor. Bir kez aşıların konacağı yanında soğutucu olmalı. Aşı hemşiresinin olması gerekiyor. Odanın rutubet ve ısı kontrolünün sağlanmış olması geçişsiz ve hastaya aşı yapılacak ekipmanların da hazır olması lazım. Odamızda hastanın habitat koltuğunda aceleci dahil etmekte kullanılacak bulunan etraflı ekipmanlar hazır durumda. Hastalar öyküleri alındıktan ve kontrolleri yapıldıktan sonradan benimseme ediliyor. Ama gine de birtakımı hastalarda alerjik reaksiyonlar gösterebilmekte ve o sebeple hastalara üzerine etraflı tedarik yapılıyor ve o halde ilkah başlar. Aşı aşı hemşiresi çeşidinden yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1