İSTANBUL'DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR - 9 OCAK YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan akıbet değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve gün batısı kesimlerinin parçalı, toprak arsa aşırı bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısının rahmet ve boğanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

İSTANBUL'DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR - 9 OCAK YURTTA HAVA DURUMU

Yağışların; Trakya Kesimi, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in şimal ve gün batısı ilçelerinde toprak arsa kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beleniyor. Sabah saatlerinde gün doğusu kesimlerde buzlanma ve külot vakası ile birlikte, iç ve gün doğusu kesimlerde toprak arsa parmak ve sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden tahsil edilen tahminlere göre, hava sıcaklıklarında ehemmiyetli ortak farklılık beklenmiyor. Ülkemiz genelinde sezon normallerinin 4 ila 10 aşama üstünde seyretmeye bitmeme edeceği kestirim ediliyor. Rüzgarın ise çoğu kez güney, giderek kuzeybatı kesimlerde şimal yönlerden hafif, açıklık esna itidalli kuvvette, Marmara, Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde toprak arsa kuvvetli (40-60 km/saat) kendisine esmesi bekleniyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1