İSTANBUL DÜŞÜNCESİNCE KUVVETLİ YAĞIŞ VE KAR UYARISI

Meteoroloji erte İstanbul düşüncesince kuvvetli yağış uyarısında bulunurken, Afet Koordinasyon Merkezi ise perşembe haset kar yağışı beklendiğini bildirdi.

İSTANBUL DÜŞÜNCESİNCE KUVVETLİ YAĞIŞ VE KAR UYARISI
Ankara/İstanbul

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden meydana getirilen açıklamaya göre, İstanbul'da ferda muhtemel rahmet ve boğanak şeklindeki yağışların zeval vakti saatlerinden itibaren Avrupa Yakası'ndan başlayarak giderek il genelinde tesirini artıracağı belirtildi.

Açıklamada, yağışların, günindi kesimlerde (Avrupa Yakası ve Kuzeyi) arazi arsa baş döndürücü kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, taşkın ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara için tetik ve müdebbir olunması istendi.

Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM)'dan meydana getirilen açıklamada ise İstanbul ilkin edinmek kıl payı yurdun günindi bölgelerine yağış bırakan aşağılık tazyik iklim sisteminin ferda tesirini artıracağı, çarşambadan itibaren sezon normalleri üstünde seyreden sıcaklıkların düşeceği kaydedildi.

İstanbul ilkin edinmek kıl payı yurdun günindi bölgelerinde Orta Akdeniz üstünden art arda mevrut aşağılık tazyik sistemlerinin sansasyonel bulunduğu tabir edilen açıklamada, güneyin ılık ve buğulu havasını alana haiz sistemler dolayısıyla geçtiğimiz hafta sonu yaşanmış olan yağışlara benzeşim halde bu hafta da il genelinde kuvvetli boğanak rahmet geçişlerinin beklendiği aktarıldı.

Yarın sabahleyin saatlerinde Çatalca, Silivri ve Arnavutköy ilçelerinde başlaması muhtemel yağışların zeval vakti saatlerinden itibaren il geneline yayılarak aralıklarla kuvvetli boğanak biçiminde sansasyonel olması kestirim ediliyor.

Kuvvetli yağışların çarşamba haset sabahleyin saatlerinden itibaren tesirini kaybetmesi, yanında Sibirya üstünden gelmesi muhtemel dargın havayla sıcaklıkların da gerileyeceği kestirim ediliyor.

İstanbul'da perşembe haset karla alengir rahmet ve kar bekleniyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1