İŞTE YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN KAÇAK YAPILDIĞI İDDİA EDİLEN EVİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in eşine ilgili bulunan ve kaçak yerine yapıldığı iddia edilen ev, drone ile görüntülendi.

İŞTE YILMAZ BÜYÜKERŞEN'İN KAÇAK YAPILDIĞI İDDİA EDİLEN EVİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in benzeri Seyhan Büyükerşen'in için bulunan ve millî basında arsa villa, tahminî 4 dönümlük arsa üstünde arsa alıyor. Kaçak bulunduğunu iddia edilen villanın 2019 senesinde bayındırlık barışına sokulduğu, binanın 2017 senesinde yapıldığı belirtildi. Tepebaşı ilçesine müteallik Yukarısöğütönü Mahallesi'nde mevcut 4 bin 199 metrekare arsa için kurulan 148 metrekarelik lüp etrafında mevcut alanla ait de çelimsiz müddet evvel bayındırlık çalışmalarının başlatılmış olduğu iddia edildi.

Büyükerşen'in avukatından açıklama

İddialara müteallik Yılmaz Büyükerşen'in avukatı Fahrettin Gültekin müşterek izah yaptı. Gültekin, bahis konusu binanın 'köy beledi sınırları' içinde, temelsiz, ıvır zıvır müşterek inşa ev bulunduğunu anlatım ederek, "Ayrıca bap ile ait mevzuat, Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 21 maddesine de uygundur" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1