İZMİR BÜYÜKŞEHİR’DEN 'PASAPORT' VE 'AGAMEMNON' AÇIKLAMASI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Tarihi Pasaport İskelesi' ve ‘Agamemnon' isminde yüzer iskele ile ilgilendiren tepkime ve eleştirilere bağlı açıklama yaptı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR’DEN 'PASAPORT' VE 'AGAMEMNON' AÇIKLAMASI

İzmir Büyükşehir Belediyesi kabilinden zamanı Pasaport iskelesi ile ait toplumsal medyada yayınlanan reaksiyon ve eleştirilere bağlı açıklamada bulunuldu. Tarihi Pasaport İskelesinin isminin değişmediği ve katiyen değişmeyeceği vurgulanan açıklamada, Pasaport İskelesinin tadilata katılması sayesinde gemilerin yanaşması düşüncesince Urla'dan iare kendisine getirilen ‘Agamemnon' adlı yüzer iskelenin 2017 senesinde yaptırıldığı, Başkan Tunç Soyer'in iskelenin yapımıyla da, adıyla da birlikte merakı bulunmadığı belirtildi.

Birkaç devir sonraları Urla'daki adına dönecek bulunan yüzer iskelenin adını, Balçova'da işlev sağlayan zamanı Agamemnon Kaplıcaları'na ithafen gezinsel amaçla almış olduğu tabir edildi. Açıklamada, “İzmir Büyükşehir Belediyesi kabilinden 2017 senesinde şehrin gezinsel ilçesi Urla'ya derya eliyle şişman muvasala sağlanması şartıyla yaptırılan yüzer iskelenin muhtemelen birlikte siyasal endam ve ayrımsız anlayışa işlev etmiş olduğu tanıdık matbuat kuruluşları kabilinden protez birlikte ruzname ara bulucu kendisine kullanılma çabalarını hayretle izlemekteyiz. Tartışmaya husus edilen Agamemnon yüzer iskelesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının da izniyle 2017 senesinde hizmete girmiştir. Yüzer iskele, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Alsancak Pasaport Vapur İskelesi'nde başlatmış olduğu değişiklikler emekleri dolayısıyla 29 Ekim'de Urla'dan iare kendisine getirilmiş, Körfez içi defa eden İZDENİZ geçici gemilerinin yanaşabilmesi düşüncesince bulunan iskelenin yakınına bağlanmıştır. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra çelimsiz birlikte müddet sonraları esasen Urla'ya götürülecek ve ayrımsız isimle işlev vermeye bitmeme edecektir. Dolayısıyla bahis konusu iskelenin, taşımış olduğu insan dolayısıyla matrak suçlamaların gayesi durumuna getirilmeye çalışılmış bulunan Tunç Soyer ve kendisinin reislik dönemiyle tek merakı bulunmamaktadır” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1