İZMİR’DE SEL SULARINA KAPILAN YAŞLI KADININ SAĞLIK DURUMU İYİ

İzmir'in Buca ilçesinde meydana mevrut selde, sulara kapılarak sürüklenen ve ortak tırın dibine tutunarak yaşamda küsurat 66 yaşındaki Bahtiye Tuna'nın sağlık durumunun iyi bulunduğu öğrenildi.

İZMİR’DE SEL SULARINA KAPILAN YAŞLI KADININ SAĞLIK DURUMU İYİ

İzmir'i tesiri dibine meydan boğanak yağmur akşam saatlerinde sansasyonel olurken, tahminî 5 zaman süresince dinmeyen yağmur seli birlikte getirdi. Buca ilçesi de selden en baş döndürücü etkilenen ilçelerden bir tanesi oldu. Gaziosmanpaşa Caddesi ve Özbekistan Caddesi'nin kesiştiği noktada ise 66 yaşındaki Bahtiye Tuna, sel sularına kapılarak sürüklenmeye başladı. Sele kapılan Bahtiye Tuna, sefer kenarındaki müşterek tırın dibine sığınarak yaşama tutundu. Tuna, tır şoförü ve yakınlarda olan bekçiler kabilinden kurtarıldı. Yaşlı kadın, tedavisi edilmek kabilinden Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne kaldırıldı.

“Genel durumu iyi”

Bahtiye Tuna'nın sağlık durumu karşı Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yekta Öncel izah yaptı. Doç. Dr. Öncel, Bahtiye Tuna'nın hastaneye vardığında umumi durumunun iyi olduğunu; fakat kolunda ve omzundan ve morluklar olan bulunduğunu belirterek, “Herhangi müşterek durumunda fay yahut iç nezif tehlikesi yoktu; fakat su yuttuğu düşüncesince müşahede dibine aldık. Kendisini beş altı gündüz mihman edeceğiz. Şuanda umumi durumu iyi. Hastamız 90 yaşındaki annesinin evinin su aldığını duyar duymaz annesini yetirmek düşüncesince evden çıkıyor. Sel sularına kapılıyor ve sefer kenarındaki müşterek tırın dibine tutunarak kendini arama etmeye çalışıyor. Yaklaşık sıhhatsiz zaman süresince bu halde muhat kalmış. Bir başağrısı çıkmaması biçiminde erte taburcu olabilir” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1