İZMİR DEPREMİNİN KADIN KAHRAMANLARI

İzmir'de meydana gelen depremde enkaz alanında çalışan kahramanlar arasında kadın arama kurtarma görevlileri de vardı. Aynı zamanda anne olan AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Zeynep Kılıç (36) ve İzmir İtfaiyesi Daire Başkanlığı Planlama ve Destek Hizmetlerinde görevli Şerife Gü

İZMİR DEPREMİNİN KADIN KAHRAMANLARI

İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan binaların arama kurtarma çalışmalarında çok sayıda kişi enkaz altından çıkarıldı. Depremin ardından canla başla çalışan arama kurtarma ekiplerinin arasında kadınlar da vardı. İki çocuk annesi AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Zeynep Kılıç ve bir çocuk annesi İzmir İtfaiyesi Daire Başkanlığı Planlama ve Destek Hizmetlerinde görevli Şerife Güzel, enkaz çalışmalarını anlattı.

"Hem kazazede hem de çalışanız"

8 yaşında bir kızı ve 6 yaşında bir oğlu olan Zeynep Kılıç, "Bütün İzmir'e geçmiş olsun. Biz hem kazazede hem de çalışanız. O anki korku ile tabii ki çocuklarımızı düşündük ama görev icabı işimizin başında olduk. Ben enkazda görev aldım. AFAD hemen koordinasyonu sağlamıştı. Herkesin görev yeri belliydi. Soğukkanlılıkla görev icabı çalışmamızı sonlandırdık. En başından sonuna kadar her anda etkilendik. Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda çok etkilendik ancak soğukkanlılığımızı korumak zorundaydık" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1