İZMİRLİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ‘DUYGU PAYLAŞIM EVİ’ İLE PSİKOLOJİK DESTEK

Rönesans Holding ve Türk Psikologlar Derneği (TPD) kuma birlikte emek vermek yürüterek, İzmir depreminden etkilenen çocuklara, kaygılarını bertaraf etmek ve psikolojik durumlarını ıslah etmek şartıyla destek oldu.

İZMİRLİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ‘DUYGU PAYLAŞIM EVİ’ İLE PSİKOLOJİK DESTEK

Afet sonrası meydana getirilen ıslah faaliyetlerinin en önemlilerinden bir tanesi de afetten aracısız yahut endirekt adına etkilenen şahıslara sunulan psikolojik destektir. Bu bilinçle akım fail Rönesans Holding takım firması Rönesans Gayrimenkul Yatırım, İzmirli depremzede çocuklara müteveccih müşterek psikolojik destek programı başlattı. Türk Psikologlar Derneği teşrikimesai ile başlatılan destek programı süresince, haftanın değme haset 12.00 -20.00 saatleri ortada bilirkişi psikologlar kabilinden takım ve beniz yüze terapiler gerçekleştirildi.

Verilen bilgiye göre, 5 Kasım 2020 tarihinde süregelen terapiler, Karşıyaka'da müşterek AVM'de ve Gaziemir'de mevcut müşterek AVM'nin açıkça hile alanlarının yanına kurulan ve bu destek programı düşüncesince hususi mutasavver ‘Duygu Paylaşım Evi' ismi sunulan konteynerlerde yapıldı. Programla, evlatların deprem travmalarını henüz havadan atlatıp alışılagelen yaşamlarına ahenk sağlayabilmeleri, ortaya çıkabilecek psikolojik hasarların muhtemelen seviyede ortadan kaldırılması ve kaygıyla giriş ika becerilerinin artırılması hedeflenerek güzel müşterek düzentileme yürütüldü.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1