JAPON MİLYARDER MAEZAWA DA KERVANA KATILDI! UZAYA GİDİYOR

Japon milyarder Yusaku Maezawa da ABD'li milyarderlerin yolundan giderek uzay yolculuğuna çıkıyor. Uluslarası Uzay İstasyonu'na gönderilecek olan Maezawa'ya yolculuğunda asistanı Yozo Hirano eşlik edecek. Ünlü milyarderin yolculuğu Kazakistan'daki Boykonur Uzay Üssü'nden başlaya

JAPON MİLYARDER MAEZAWA DA KERVANA KATILDI! UZAYA GİDİYOR

Elon Musk ve Jeff Bezoss’un girişimleri ile dünya kamuoyunda önemli bir yer tutan uzay turizminde yarın bir ilk daha gerçekleştirilecek.

Japonya’nın en zengin 30. insanı olarak bilinen Yusaku Muaazewa, Federal Uzay Kurumu’na ait olan Soyuz MS-20 uzay aracı ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek.

Kazakistan Baykonour Uzay Üssün’nden Türkiye saati ile 10.38’de fırlatılacak olan Soyuz-2.1a roketinde Maezawa’nın yanında asistanı Yozo Hirano ve Rus kozmonot Aleksndr Misurkin de olacak. Ekibin ISS’de 12 gün kaldıktan sonra 20 Aralık 16:41’de ise Dünya’ya dönmesi planlanıyor.

MAEZAWA'NIN YOĞUN PROGRAMI

Maezawa daha önce yaptığı konuşmalarında, ISS’e gittiğinde yapmak istediklerinden bahsetmişti. İlk sırada ise bir çocuğun isteği üzerine ISS’den dünyaya hava getirmek geliyor.

Maezawa hava getirmenin dışında yörüngede kağıt uçak uçurmayı, havaya sabun köpüğü üflemeyi, yıldırım ve meteor yağmurlarına şahit olup kayıt altına almayı ve spor yapmayı istediğini belirtmişti.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2021, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1