KADIN GİRİŞİMCİNİN BÜYÜK AZMİ: DEVLET YARDIMI İLE BAŞLADIĞI İŞTEN ŞİMDİ PARAYA PARA DEMİYOR

Kırıkkale'de avrat girişimci Hatice Teke, devletten bağış almış olduğu 6 cevher düve ile kurduğu mandırada kocabaş efsanevi sayısını 75'e yükseltti. Açtığı işletmede de mazot ve mazot ürünleri satarak ailesine iktisadi çıkar sağlıyor.

KADIN GİRİŞİMCİNİN BÜYÜK AZMİ: DEVLET YARDIMI İLE BAŞLADIĞI İŞTEN ŞİMDİ PARAYA PARA DEMİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın rustik bölgede istihdamın arttırılması ve dirimlik kuru artışının sağlanmasına müteveccih iklim genelinde meri muhtelif dayanak noktası projeleri bitmeme ediyor. Bu kapsamda ‘Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Projesi'nden yararlanan 3 bebek anası 37 yaşındaki Hatice Teke, devletten bağış yerine 6 düve aldı. Kırıkkale'nin Bahşılı ilçesine ilişkin Bahçeli köyünde kurduğu mandırada herhangi bir sabık sene işlerini büyüten Teke, kocabaş efsanevi sayısını 75'e denli yükseltmeyi başardı. Kadın girişimci Teke, eşinin ve evlatlarının da yardımı ile süt, yağ, yoğurt ve ağmak üzere motorin ürünlerinin üretimini de yaparak familya ekonomisine dayanak noktası sağlıyor.
İHA muhabirine mütekellim Hatice Teke, Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden almış olduğu 6 düve ile kocabaş efsanevi yetiştiriciliği işine başladığını söyledi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul