“KADIN İÇİN TEKNOLOJİ” PROJESİNDE ONLİNE EĞİTİMLER BAŞLIYOR

Teknosa'nın Habitat Derneği ile baş başa 2007 yılından itibaren sürdürdüğü ‘Kadın için Teknoloji' projesi, online eğitimlerle bitmeme ediyor. 2020 senesinde 2500'ü fazla kadının sayısal okur-yazar bulunmasına dayanak sunulan projenin dünkü sene online eğitim takvimi 16 Oca

“KADIN İÇİN TEKNOLOJİ” PROJESİNDE ONLİNE EĞİTİMLER BAŞLIYOR

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa'nın Habitat Derneği ortaklığıyla sürdürdüğü toplumsal vebal projesi “Kadın için Teknoloji” 14'üncü yılına girerken eğitimlere himmet kesmeden bitmeme ediliyor. Bugüne derece 66 ilde 20 binden çok hanımı uygulayım bilimi ile buluşturan projede, acemi senenin önceki online eğitimleri 16-17 Ocak tarihlerinde yapılacak.

2020 senesinde yaşanmış olan Covid-19 salgını zımnında online adına meydana gelen eğitimlerde 25 Habitat gönüllüsü genç, videoteyp konuşma yöntemiyle; E-Hizmetler, Sosyal Medya, Güvenli İnternet, Günlük Hayatta Sosyal Medya ve İnternet mevzularına müteveccih detayları katılımcılara aktardılar. Düzenlenen 18 online eğitimde 81 ilden, 16-71 gözyaşı aralığında hanımlar arazi aldı. Ayrıca, İngiltere, Almanya, KKTC, Bulgaristan, Polonya ve Macaristan üzere ülkelerden de eğitimlere ortaklık oldu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1