KAMU SOSYAL TESİSLERİNDE BU SENE UYGULANACAK İŞLEV BEDELLERİ BELİRLENDİ

Hazine ve Maliye Bakanlığı kabilinden hazırlanmakta olan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

KAMU SOSYAL TESİSLERİNDE BU SENE UYGULANACAK İŞLEV BEDELLERİ BELİRLENDİ
Ankara

Kamuya ait sosyal tesisleri kıymetlendirmek isteyenlerin bu sene ödeyeceği minimum bedeller muhtemelen oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı çeşidinden hazırlanmakta olan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ, merkezi hile kapsamındaki amme idareleri, basar sermaye kebap kebap sermayeli kuruluşlar, amme hesaplı teşebbüsleri, amme bankaları ile başka amme kasıntı ve kurumlarının tasarrufunda mevcut görgü bilimi bilimi ve tatil tesisi, misafirhane, kreş, bebek bakımevi, spor tesisi ve benzeşim sosyal ve dayanaklık etmek gayeli tesislerden tatil şartıyla yahut başka amaçlarla yararlanacaklardan alınacak yemek, konaklama ve başka misyon bedellerinin tespitinde ve elde edilmiş gelirlerin kullanımında uyulacak kökler ve esasları düzenliyor.

Buna göre, amme kasıntı ve kuruluşlarınca işletilen görgü bilimi bilimi ve tatil tesislerinden yararlanacak kasıntı personeli, tesisin özelliklerine gereğince kemirmek tutarı namına adam başı günce 19-24 veya 29 lira, konaklama bedeli namına 8,50-10 yahut 11 liralık ödeyecek. 1 Temmuz-15 Ağustos zamanında ise konaklama ücretleri konutun çeşidine gereğince 13-14,50 liralık namına uygulanacak.

Konut yahut ari kısımda soğutucu ve monitör bulunanlarda günce minimum 5'er lira, iklimleme cihazı bulunanlarda minimum 7 liralık mesken başına arttırma değer alınacak.

Çocuk bakım ücreti

Misafirhanelerden yararlanan kasıntı personelinden adam başı değme akşam düşüncesince minimum 14,50 liralık öğrenim edilecek. İdarelerce, sunulan hizmetin özelliği, maliyeti ve standardın üstünde olması, odadaki döşek sayısı üzere hususlar dikkate alınarak şimdi erdemli konaklama bedeli belirlenebilecek.

Kamu kasıntı ve kuruluşlarına ait yetiştirme yurdu ve bebek bakımevlerine ikrar edilecek mutluluk memurları ve başka amme çalışanının değme evladı düşüncesince maaş bakım tutarı minimum 264 liralık olacak. Belirlenen minimum maaş ücretlerin yetiştirme yurdu ve bebek derece hizmetlerinin karşılanmasında ehliyetli bulunmadığı durumlarda, kasıntı ve kurumlar belirlenen ücretin üstünde değer belirleme edebilecek.

Kurum mensubu de karışma edinmek üzere, değme çeşitli futbol, basketbol, uçan top mağaza ve sahalarından, alan topu kortlarından, yüzme havuzlarından, su ve şita sporlarının yapıldığı yerlerden yahut başka spor tesislerinden yararlananlardan, müşterek saatlik intifa karşılığı, spor cihaz ve malzemelerinin yararlananlar çeşidinden realizasyon edilmesi şeklinde adam başı minimum 10 lira, tesisten temini yerinde adam başı minimum 14,50 liralık alınacak.

Hamam, sauna ve kaplıcalardan müşterek zaman süreyle yararlanmanın bedeli namına da adam başı minimum 18 liralık ödenecek.

Tebliğ, 1 Şubat'ta yürürlüğe girecek.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1