KAPUTA GİREN YAVRU KEDİLER İTFAİYE EKİPLERİNCE KURTARILDI

Mersin'de, iki ayrı otomobilin kaputuna giren iki yavru kediyi itfaiye ekipleri kurtardı. Ekipler, havaların soğumaya başlamasıyla sıcak yer arayan kedilerin otomobillerin kaputuna sığındıklarını belirterek, vatandaşları araçlarını çalıştırmadan önce kaputa vurmaları konusun

KAPUTA GİREN YAVRU KEDİLER İTFAİYE EKİPLERİNCE KURTARILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, havaların soğuması ile birlikte ısınmak için kendine yer arayan yavru kediler farklı araçların motor kısmına girdi. Aracı çalıştıracakları sırada yavru kedilerin sesini duyan vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, iki yavru kediyi bulundukları yerden güçlükle çıkardı.

Ekiplerden vatandaşlara uyarı

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kedilerin ısınmak amacıyla araçların kaputuna veya diğer bölümlerine girdiklerini belirten itfaiye ekipleri, vatandaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyardı. Vatandaşlara çağrıda bulunan ekipler, araçları çalıştırmadan önce motor kısmında ses çıkarmanın, kaput ve diğer kaporta kısımlarına vurarak kontrol ettikten sonra araçları çalıştırmanın, kediler açısından üzücü bir durumla karşılaşmamak için önemli olduğunu söylediler.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul