KARDAN HEYKELLERİN AÇILIŞI YAPILDI

Sarıkamış'ta donarak martir bulunan 90 bin askerinin anısına 200 kamyon kar taşınarak meydana getirilen kardan heykellerin açılışını Kasapoğlu ve Dönmez yaptı. Açılışı meydana getirilen kardan heykellere al karanfil bırakıldı. JAK timlerini ellerinde Türk bayrağı ile meş

KARDAN HEYKELLERİN AÇILIŞI YAPILDI

Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezindeki Kütük Evin uğrunda meydana getirilen kardan heykeller eksiklik 15 aşama soğukta, tahminî 200 kamyon kar kullanılarak yapıldı. Yapımı ortak hafta devam eden kardan er heykelleri Kars, Ağrı, Bayburt, Erzurum ve Muş üniversitelerinden mecmu 10 nefis kol yapmış oldu ve ışıklandırdı.

106. senesinde Sarıkamış Şehitlerini yâd etkinlikleri kapsamında ortak haftada meydana getirilen kardan heykellerin açılışı dip dikkat gördü. Kardan heykellerin üstünde mevcut dev Türk bayrağı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve tören düzeni üyeleri çeşidinden kaldırılarak açılış gerçekleştirildi. Daha sonraları kardan meydana getirilen er heykelleri için al karanfiller bırakıldı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1