'KİM MİLYONER OLMAK İSTER'İN SORULARINI KİM VE NASIL HAZIRLIYOR?

"Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasının sorularını kimin hazırladığı gizemini koruyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu ve beğeni ile izlenen Kim milyoner Olmak ister yarışmasının sorularının nasıl hazırlandığını merak ediyor.

'KİM MİLYONER OLMAK İSTER'İN SORULARINI KİM VE NASIL HAZIRLIYOR?

Yıllarda Atv ekranlarında izleyici ile buluşan ve beğeni ile takip edilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'de bir birinden ilginç sorular yer alıyor. Hatta öyle ki ekrana yansıyan soruları ile çoğu zaman gündem oluyor. Kim Milyoner Olmak İster programında yarışmacılara sorulan soruları nasıl bir ekibin hazırladığı ize gizemini korumaya devam ediyor. Yarışmada soru ekibinin içinde yer alan kişilerin birbirlerini tanımaması için kod sisteminin kullanıldığı ortaya çıktı. 

YILLARDIR GİZEMİNİ KORUYOR

Atv'de ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışma sorularının, kimler tarafından hazırlandığı yıllardır merak ediliyor.

SIR GİBİ SAKLANIYOR

Bu soruları üreten ekibin kim olduğu ise sır gibi saklanıyor. Yarışmanın sorularını hazırlayan ekip ise kimliklerini büyük bir dikkatle gizliyor. 

BİR BİRLERİNİ TANIMAMALARI İÇİN KOD SİSTEMİ KULLANILIYOR

Soru ekibinin içinde yer alan kişilerin birbirlerini tanımaması için kod sistemi kullanılıyor.

Kod sistemiyle soru hazırlayan editörler, birbirlerinin isimlerini ve yüzlerini görmeden, soruları yayına hazır hale getiriyorlar.

KOZMİK ODA GİBİ KORUNUYOR

Yarışmanın soruları, adeta bir kozmik oda ciddiyetiyle korunuyor.

 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1