KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURULU WHATSAPP'IN 'ZORUNLU GÜNCELLEME' KARARINI ELE ALACAK

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), WhatsApp'ın "zorunlu güncelleme" kararının yarınki görüşmede ele alınacağını duyurdu.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KURULU WHATSAPP'IN 'ZORUNLU GÜNCELLEME' KARARINI ELE ALACAK
Ankara

KVKK'nin umumi ağ sitesinde toprak meydan duyuruda, WhatsApp Inc. tarafından, WhatsApp uygulamasını kıymetlendirmek isteyenlerin ferdî verilerinin işlenmesine ve dünya haricinde mevcut tedarikçi, iş ortakları, fariza sağlayıcıları ve öbür üçüncü taraflara aktarılmasına isteme verilmesini içerecek biçimde tasarruf şartlarının güncellendiği hatırlatıldı.

Rekabet Kurulu anket başlattı, WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu

WhatsApp'ın, isteme vermeyen kullananların uygulamayı kullanamayacağı ve hesaplarının silineceğine ilişkin kullanıcılara bilgilendirme iletildiği tamlanan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 15'inci maddesi mucibince Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 12 Ocak 2021 günlü toplantısında konu, ferdî verilerin korunması mevzuatı umumi hükümleri ile kanunun belirgin rıza, data el işi şartları, dünya dışına data aktarımı ve asliye ilkeler sebebi ile değerlendirilecek olup, gelişmeler hususunda halkoyu başkaca bilgilendirilecektir."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1