KKTC'DE ARTAN VAK'A SAYISI NEDENİYLE OKULLARIN 1 EKİM'E KADAR AÇILMAMASI İSTENDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayısı nedeniyle Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu okulların 1 Ekim'e kadar açılmamasına ve birçok iş yerinin 1 Ekim'e kadar kapatılmasına karar verdi.

KKTC'DE ARTAN VAK'A SAYISI NEDENİYLE OKULLARIN 1 EKİM'E KADAR AÇILMAMASI İSTENDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vak'a sayısının yükselmesi yetkilileri harekete geçirdi.

KKTC Sağlık Bakanı Müsteşarı Ali Çaygür başkanlığında toplanan ve uzman hekimlerin de daveti ile geniş bir katılımla gerçekleşen Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu'nda salgına yönelik yeni tedbirler alındı. Buna göre KKTC'de okulların 1 Ekim'e kadar açılmaması, disko, bar, meyhane gibi kalabalık olan yerlerin 1 Ekim'e kadar kapatılması kararı alındı. Kurul kararları arasında çocuk parklarının kapatılması, spor salonlarının faaliyetlerine ara verilmesi, seçim mitinglerinin iptal edilmesi, güzellik merkezlerinin kapatılması gibi kararlar da bulunuyor. Kurul tarafından alınan karar listesi, KKTC Başbakanı Ersin Tatar'a sunuldu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul