KORONA SONRASI KONTROLLÜ HAYAT

Ertelenen ameliyatlar planlı şekilde devam edecek, boks ve güreş antrenmanları temassız yapılacak, plajlara herkes kendi havlusunu getirecek, kütüphanedeki kitaplara elle dokunulmayacak.

KORONA SONRASI KONTROLLÜ HAYAT

Sağlık Bakanlığı, COVID-19 pandemisinin hafifleme sürecinde hastanelerden kafelere, spor salonlarından plajlara kadar normale dönüş planını açıkladı. Bilim Kurulu tarafından hazırlanan rehberlerde de pek çok alanda alınması gereken tedbirler belirtildi. İşte vatandaşın yeni kontrollü hayatı:
“Hastanelerin fiziksel kapasiteleri tekrar gözden geçirilecek. Sağlık çalışanları iş kıyafetlerini iş yerinde bırakacak. Tıbbi tanıtım elemanları ve ziyaretçi kısıtlamaları sürecek. Kronik rahatsızlığı olanların hastaneye gelişleri en aza indirilecek. Hastaların hastane içinde gereksiz dolaşmasını önleyecek yönlendirmeler yapılacak. Polikliniklerde mümkünse randevulu hastalara bakılarak hasta trafiği kontrol altında tutulacak. Randevu süreleri iki hasta arasında temizlik ve havalandırmaya yeterli zaman ayıracak şekilde belirlenecek.
Hasta ve refakatçiler, diğer hasta odalarına girmemesi ve sık sık hastane dışına çıkmamaları konusunda uyarılacak.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 03:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul