KORONA VİRÜS SAVAŞÇILARI YENİ YILA GÖREV BAŞINDA GİRDİ

Antalya'nın Alanya ilçesinde pandemi döneminde kısıtlı izinlerle yoğun mesai harcayarak Covid-19'a adeta savaş açan sağlık görevlileri yeni yıla da görev başında girdi.

KORONA VİRÜS SAVAŞÇILARI YENİ YILA GÖREV BAŞINDA GİRDİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde korona virüsle mücadele eden sağlık çalışanları, yeni yılı nöbet başında karşıladı. Pandemi döneminde bayramlar gibi özel günler dahil kısıtlı izinlerle korona virüs vakalarıyla müdahale eden sağlık çalışanları yılbaşı gecesi de ailelerinden ayrı, Covid-19 hastalarını sağlığına kavuşturmak için yoğun mesai harcadı. Görev başındaki sağlıkçılar vatandaşların da yeni yılını kutlamayı, maske, mesafe ve hijyen hatırlatması yapmayı ihmal etmedi.

“Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk ve sevgi getirsin”

Hastanede 19 yıldır görev yapan 41 yaşındaki acil servis hemşiresi Nuray Karademir, vatandaşların sağlığı için 7/24 hizmet vermediklerini söyledi. Karademir, “ Biz sizler için yılbaşında da 24 saat buradayız. Siz de lütfen bizler için maske, hijyen, temizlik kurallarını unutmayın. Mesafemize dikkat edelim. Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk ve sevgi getirsin” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1