'KORONAVİRÜS MUSİBETİNİN GÖLGESİNDE BİR RAMAZAN BAYRAMINI İDRAK EDİYORUZ'

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği Başkanı (GİMDES) Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

'KORONAVİRÜS MUSİBETİNİN GÖLGESİNDE BİR RAMAZAN BAYRAMINI İDRAK EDİYORUZ'

GİMDESBaşkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, yaptığı yazılı açıklamasında tüm İslam âlemini bayramını kutladı. Koronavirüs musibetin gölgesinde buruk, mahzun, hüzünlü ve eski bayramlardan çok çok farklı bir Ramazan Bayramı'nın karşılandığını belirten Dr. Büyüközer, "Yine de yaşama sevincimizi kaybetmeden bütün gücümüzü ortaya koyarak bayramımızı çoluk çocuklarımızla sosyal mesafelerimize dikkat ederek sevinçle ve sürûrla kutlamaya çalışmalıyız." ifadelerine yer verdi.

"Bayram bir sevinç ve neşe günüdür"
Bayram insanları kaynaştırıp bir araya getiren en güzel vesilelerden biri olduğunu dile getiren Dr. Büyüközer, "Bayram bir sevinç ve neşe günüdür. Yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı, hislerinin müminler arasında alabildiğine canlandığı güzel günlerden biridir. O günde yardımlaşma ve kaynaşma son sınırına varır. Öyle ki bayramda şahlanan yardımlaşma ve hediyeleşme ruhu yalnızca hayatta olanlara bağlı kalmaz, dünyadan gidip kabirlerinde bir fatiha bekleyenlere kadar uzanır. Onların bu dileğini yerine getirmek için müminler bayramda kabirleri ziyaret ederler; ruhlarına Kur'ân'lar, Fatihalar ve dualar okuyarak onları da sevindirirler.” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı