KORONAVİRÜSE KARŞI SAVAŞ AÇAN, İRAN 300 BİN KİŞİLİK EKİPLE HAREKETE GEÇTİ - HABERLER

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde 300 bin ekiple evlerde sağlık taramasına başlayacaklarını söyledi..

KORONAVİRÜSE KARŞI SAVAŞ AÇAN, İRAN 300 BİN KİŞİLİK EKİPLE HAREKETE GEÇTİ - HABERLER

Çin'den sonra koronavirüsten etkilenen ülkelerin başında gelen , virüse karşı savaş açtı. Sağlık Bakanı Nemeki, ülke genelinde koronavirüse karşı topyekün bir çalışma başlatacaklarını duyurdu.

EV EV DOLAŞIP KORONAVİRÜS TESPİT EDECEKLER

Nemeki, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüsünü yenmek amacıyla milletçe seferberlik başlatacaklarını ve 2 gün içinde 300 bin ekip oluşturarak evlerde sağlık taramasına başlayacaklarını ifade etti.

SÜNNET VE DÜĞÜNE ENGEL

Kovid-19 salgınıyla mücadele için sünnet, düğün ve benzeri merasimlerin düzenlenmemesi çağrısında bulunan Nemeki, ayrıca cami cemaatlerinin de en aza inmesi gerektiğini, geçen hafta cuma namazlarının bu nedenle kılınamadığını belirtti.

İran Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgınında 978 kişinin enfekte olduğunu ve 54 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

Koronavirüse karşı savaş açan, İran 300 bin kişilik ekiple harekete geçti Koronavirüs nedir? Coronavirus belirtileri nelerdir? Koronavirüs tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular
fahrettin koca, İran, Dünya, Güncel

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı