KORONAVİRÜSÜ YENEN HAMİLE KADIN, PIHTI ATMASI SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ

Zonguldak'ta çocuk gelişim uzmanı 7 aylık hamile Betül Kıraç Gürler, koronavirüsü yendikten sonra beyne giden damarında pıhtı atması sonucu hayatını kaybetti. Gürler'in sezaryenle dünyaya gelen bebeği Ali Enver tedavi altına alındı.

KORONAVİRÜSÜ YENEN HAMİLE KADIN, PIHTI ATMASI SONUCU YAŞAMINI YİTİRDİ

İstanbul'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görevli çocuk gelişim uzmanı Betül Kıraç Gürler, Zonguldak'ta yaşayan ailesini ziyarete geldi. Gürler, bu sırada koronavirüse yakalandı. Koronavirüsü yenen Betül Kıraç Gürler, beynine giden damarlardan birinde pıhtı atması sonucu rahatsızlandı.

7 AYLIK BEBEK SEZERYENLE ALINDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne kaldırılan Betül Kıraç Gürler'in 7 aylık bebeği sezaryenle alındı. Ali Enver adı verilen bebek hastanede tedaviye alındı, annesi ise dün gece yaşamını yitirdi.

İKİ ÇOCUK ÖKSÜZ KALDI

Muhammed Gürler ile evli ve 1 çocuğu daha bulunan Betül Kıraç Gürler'in cenazesi, sabah saatlerinde İnağzı Mahallesi'ndeki evlerinin önünde helallik alınmasının ardından toprağa verilmek üzere İstanbul'a götürüldü.

Koronavirüsü yenen hamile kadın, pıhtı atması sonucu yaşamını yitirdi Koronavirüsü yenen hamile kadın, pıhtı atması sonucu yaşamını yitirdi Koronavirüsü yenen hamile kadın, pıhtı atması sonucu yaşamını yitirdi

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1