KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN DİYARBAKIR ANNELERİNİ GÖRÜŞME ETTİ

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, dağa kaçırılan evlatları düşüncesince HDP İl Başkanlığı binası uğrunda nesil nöbeti markajcı Diyarbakır annelerini görüşme etti.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKAN YARDIMCISI DEMİRCAN DİYARBAKIR ANNELERİNİ GÖRÜŞME ETTİ
Diyarbakır

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlatmış olduğu yerleşme eylemi, 499'uncu gününde bitmeme ediyor.

Bakan Yardımcısı Demircan, ellerinde evlatlarının fotoğrafı ile bekleyişini sürdüren ailelerle görüştü.

Anneler, Demircan'a fotoğrafını gösterdikleri evlatlarının dağa ne kaçırıldıklarını söyledi ve çocuklarına karşılaşmak düşüncesince eylemi sürdürmekte azimli olduklarını vurguladı.

Demircan, ziyaretin arkası sıra gazetecilere, Bakanlığın bitmeme fail çalışmalarını sahada strateji kılmak düşüncesince Diyarbakır'a geldiklerini, kentteki önceki programlarının yerleşme eylemi karşıcı anneleri görüşme kılmak bulunduğunu söyledi.

Terörle mücadelede en iri ancak milletten tahsil edilen çelim olduğuna ayraç fail Demircan, şunları kaydetti:

"Annelerin, babaların varlığını, ilkin asayiş güçlerimizin üstündeki tesirini biz biliyoruz. Terörle mücadelede devletimiz kararlı, baş döndürücü da dobra sonuçlar alındı. Bu yıl inşallah PKK'nın sonuç yılı olsun. Annelerin ve babaların bu konudaki azimli, azimli duruşu bizim düşüncesince en iri moraldir."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1