LİBYA'DA KURTARILAN TÜRK DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI

Libya'nın Sirte şehrinde Hafter güçleri tarafından alıkonulduktan sonra kurtarılarak gece saatlerinde Türkiye'ye getirilen Vahit Kiraz, Adana'nın Kozan ilçesindeki ailesine kavuştu. Kiraz, ailesi tarafından davul ve zurnalarla karşılandı.

LİBYA'DA KURTARILAN TÜRK DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI

Yaklaşık 8 aydır Libya'da Hafter güçleri tarafından alıkonulan Vakit Kiraz, Adana'nın Kozan ilçesinde yaşayan ailesine kavuştu.

Ailesinin davul zurnalarla karşıladığı Vahit Kiraz'ın eşi, kızları ve ailesi onu karşılarında görünce gözyaşlarını tutamadı. Kiraz ailesi duygusal anlar yaşadı. Vahit Kiraz, yaşadıklarını anlatmaya ayların yetmeyeceğini ifade ederek, “Ölümle kalım arasındaki mücadele anlatılmaz yaşanır. O an son duayı yapıyorsunuz. Bizi İHH, elçilik, konsolosluk, devletimiz, Kızılay kurtardı. Çok uğraştılar. Yaklaşık 8 ay içerde kaldım. Güneş görmedim. Biz 9 kişiydik, 4 kişi çıktık. Onlar içeride. Onların ailesi de gözü yaşlı bekliyor. Devletimiz de takip ediyor. Ben orada 40 yıldır restoran işletiyordum. Kebap işi yapıyordum. Adanalı ne yapar. O gün yolda bir çatışma oldu, bizim uçaklar onları vurdu. Onlardan 50 kişi öldü. Bizleri komple topladılar. At oynar eşek ölür, faturayı bize kestiler” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul