MACERA SEVERLER ZİPLİNE KEYFİNİ İLK KEZ BİR KAYAK MERKEZİNDE YAŞIYOR

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden olan Palandöken, dünyanın tek kayak pisti üzerinden geçen "zipline", hattına sahip oldu. Macera severler zipline keyfini ilk kez bir kayak merkezinde yaşıyor.

MACERA SEVERLER ZİPLİNE KEYFİNİ İLK KEZ BİR KAYAK MERKEZİNDE YAŞIYOR

Bunun yanı sıra yaz etkinlikleriyle de turizme can veren Palandöken, dev salıncak, insan sapanı ve çim kayağıyla da adrenalin tutkunlarının yeni merkezi haline geliyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Ejder Kayak Merkezleri AŞ'nin girişimiyle kış turizminin gözde mekanlarından olan Palandöken, Kayak Merkezi'nde yapılan yeniliklerle 12 ay aralıksız hizmet verecek.

1890 rakımla Türkiye'nin en yüksek şehirlerinden olan Erzurum, 3200 rakımlı zirvesiyle, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki yaz aktiviteleriyle de turizme can veriyor.

Palandöken'de bu yıl hizmete giren “Zipline” kayak pisti üzerinden geçen dünyadaki tek "Zipline" özelliğiyle de merkeze gelen eğlence severlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca Zipline binmek isteyen vatandaşlar emniyet kemerlerine bağlandıktan sonra "zipline" makarası ve teknik ekipmanla farklı noktalardan hatta bağlanarak 70 metre yükseklikte, Palandöken manzarasının keyfini yaşıyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul