MAHMUT TOPTAŞ HOCA'DAN 'DEİST' İDDİASINA YANIT: O SÖZLERE İTİBAR ETMEYİN

Din adamı Mahmut Toptaş, Bağcılar’da katıldığı bir programda 'Özellikle gençler arasında deizm artıyor' yönündeki iddialara açıklık getirdi.

MAHMUT TOPTAŞ HOCA'DAN 'DEİST' İDDİASINA YANIT: O SÖZLERE İTİBAR ETMEYİN

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Mahmut Toptaş İle Tefsir Dersleri” her Salı akşamı yapılmaya devam ediyor.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda Vaiz Toptaş, daha iyi bir şekilde anlaşılması için Kuran-ı Kerim'in ayetlerini tefsir ediyor. Gündemdeki dini konulara da değinen Toptaş, dersinde deizmi ele aldı.

Kelime-i Tevhid’den yola çıkarak detaylı bir açıklama yapan Toptaş, “İlah kelimesi Kuran-ı Kerim’de yaratan, yaşatan ve yöneten yerinde kullanılıyor. La İlahe İllallah derken, ‘Ben şahitlik yaparım ki Allah’tan başka yaratan yoktur’ diyoruz. Bu bölüme kimsenin itirazı yok. Çünkü insanı kendisi yaratmadı, fabrikada da üretilmedi. Onun için bir yaradan var diyorlar. Bir iki deist çıkmış ‘Yaratan var biz Kuran’a, Muhammed’e inanmayız’ diyorlar. Onu da moda olsun diye söylüyorlar ama Cuma namazına da gidiyorlar. Deistlerin sayısı artıyor sözlerine itibar etmeyin. Birileri uyduruyor. Bunu inkarcıların sayısını çoğaltmak için söylüyorlar. Çok azınlıkta bunlar. Ebu Cehil bunların piriydi” dedi.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1