'MAHREM İMAM' FETÖ'NÜN 17-25 ARALIK KUMPASI SONRASINDAKİ İDRAK OPERASYONUNU ANLATTI

Gaziantep'te tutuklanan FETÖ'nün neymiş "Gaziantep semt avukatlar imamı" Kamil B, çalışan nedamet kapsamında verdiği ifadede, örgütün 17-25 Aralık "yargısal darbe" girişimi sonra avukatlara idrak operasyonu buyruğu verildiğini bildirme etti.

'MAHREM İMAM' FETÖ'NÜN 17-25 ARALIK KUMPASI SONRASINDAKİ İDRAK OPERASYONUNU ANLATTI
Gaziantep

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca planlı sormaca kapsamında, İstanbul'da saklandığı göze evinde yakalanarak, Gaziantep'e getirilen ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Kamil B, sorgusunda teşkilat gönül rahatlığı ehemmiyetli bilgiler verdi.

FETÖ'nün, helikopterin düşmesi neticesinde Büyük Birlik Partisi müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 bireyin yaşamını kaybetmesinin arkası sıra planlı soruşturmalara nite engelleme ettiğine ilişikli bilgiler de paylaşan Kamil B. "Gaziantep semt avukatlar imamı" şekilde neler yaptığını da anlattı.

Örgüt 17-25 Aralık sonrası avukatlardan hususi taleplerde bulunmuş

FETÖ'nün avukatlar yapılanmasının 17-25 Aralık "yargısal darbe" girişimi sonrası idrak oluşturulması düşüncesince faaliyetlerinin artığına dikkati güzeşte Kamil B, şunları kaydetti:

"Türkiye avukatlar imamı çeşidinden benden ve öbür semt avukatlar imamlarından 17-25 Aralık sürecinde ve sonrasında örgüte ilişik müesseselere erbap çıkılması, onlara müteveccih meydana getirilen adli ve yönetimsel işlemlerin hükümet aleyhine kullanılması, toplumda bu yönde halkoyu oluşturulması, benzeşim işlemlerin yapılmasının önlenmesi şartıyla türel dayanak noktası istendi. Özellikle ruhsatname iptallerine, okulların ve dershanelerin kapatılmaları düşüncesince yayınlanan gerekçelerin türel bulunmadığı hesabına idrak oluşturması düşüncesince matbuat açıklamaları yapılması, içtimai medyada kullanılması hesabına dayanak noktası istendi."

Kamil B, bu emirleri namına ilişikli Gaziantep, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Siirt, Diyarbakır, Şırnak, Kilis, Mardin ve Şanlıurfa'daki örgütün "il imamları"na aktardığını bildirme etti.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki çarpış girişimi sonrası teşkilat personellerinin karşılaşacakları durumlarla alakalı türel dayanak noktası sağlanması anlamında buyruklar verildiğini aktaran Kamil B, başkaca örgüte müteveccih operasyonlara gönül rahatlığı müdebbir ve tetik olunması anlamında uyarılarda bulunulduğunu kaydetti.

Örgüt personeli avukatları hususi odada mülakatlara hazırlamışlar

"Patates hat" şekilde tamlanan SIM kartlarla tuşlu telefonları kullandığını, bunu gizliliğe uyma buyurmak düşüncesince örgütün direktifiyle yaptığını tabir fail Kamil B, 2011'den ahir süreçte teşkilat personeli avukatların hakim-savcı olmalarının istendiğini belirterek, "Örgüte ilişikli avukatların hakim-savcı olmaları anlamında hazırlanmaları gerektiği uygun görüşmelerde, toplantılarda yönerge şekilde verilmiş, devir hin ByLock ve gibisi programlar üstünden bu hususlar yönerge halinde bildirilmiştir. Ben de bu mevzuları ve emirleri bana ilişikli semt imamlarına/il imamlarına illerinde bulundukları örgüte mensup avukatlara aktarmalarını ve yönerge doğrultusunda cereyan etmelerini söyledim." bilgisini paylaştı.

Bu kapsamda Gaziantep'teki örgütün kurduğu dernekte yan yana konuşma odası hazırlattığını özetleyen Kamil B, Ankara'dan "Enes" ve "Murat" adlı dü bireyin geldiğini belirterek, şu şekilde bitmeme etti:

"Bu dü kişi odanın nite olacağı, masaların sandalyelerin nerede olması hesabına neticesinde özlük verdi. Aynı yan yana resmi meydana getirilen konuşma odası kabil oldu. Murat ve Enes'in indinde getirmiş oldukları örgütsel şablona/formda mevcut sorulara layıkıyla ego avukatların özelliklerini, zatî bilgilerini yazdırdım. Bu sorularda güvenirlik, liderlik, zafiyetler kabil kriterler vardı. Burada meydana getirilen mülakatta kayıtlı imtihanı kazana eş ve eş avukatlara fotoğraf giysi konusu aktarıldı. Bu şahıslara, konuşma odasında nerede duracakları nereye oturacakları, oturdukları devir ellerinin nerede durması gerektiği, ayaklarının nite olması kabil gövde hareketleri ile alakalı bilgiler aktarıldı. Enes ve Murat bu avukatlara asıl yan yana konuşma havası sezdirmek düşüncesince konuşma yaptılar. Murat ve Enes bu bilgiler kendilerinde bulunduğu düşüncesince bilge ve savcılığı elde eden avukatları örgütün savcı hakimler birimine veriyorlardı. Bu şahıslarla şimdi sonradan savcı ve hakimler ünitesi bağlantı kurup o bünyede beraberce çalışkanlık gösteriyorlardı. Bizimle bağları kopuk oluyordu."

Kamil B. ifadesinde başkaca bu mülakatlara eklenmiş olan avukatların isimlerini de paylaştı.

Bu arada, Kamil B'nin yakalanana denli FETÖ'ye müteveccih operasyonlar gönül rahatlığı ve gözaltına tahsil edilen yada tutuklanan teşkilat mensuplarıyla alakalı bilim toplamış bulunduğu üste örgütün dağılmasını engel olmak düşüncesince maneviyat ve motivasyona ilişikli mevrut mesajları, namına ilişikli teşkilat mensuplarına gönderilmiş bulunduğu belirlendi.

Zanlının başkaca toplamış bulunduğu bilgiler ortada içtimai medyadan örgüte taşlama edenlere ilişikli görüntülük kaydı almış bulunduğu da belirleme edildi.

Ümraniye'de 30 Aralık 2020'de ayrımsız binadaki 2 göze evine planlı operasyonda ByLock kullanıcısı örgütün sanki avukatlardan mesul sırdaş imamı Kamil B. ve öğretmenler sorumlusu Eşref Ü. ile teşkilat üyeliğinden aranan eş gözaltına alınmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1