MARANGOZ USTASI 'MESLEĞİ UNUTULMASIN' DİYE ÜCRETSİZ KURS AÇTI!

Rize'de 45 salname ahşap ustası Kemal Kesici, sanatının kaybolmaya beniz tuttuğunu fikren kurs açtı ve gönüllülere ücretsiz ibret vermeye başladı. Kurs düşüncesince önce başvuranlar doktorlar, polisler ve öğretmenler oldu.

MARANGOZ USTASI 'MESLEĞİ UNUTULMASIN' DİYE ÜCRETSİZ KURS AÇTI!

45 salname ahşap ustası Kemal Kesici, mesleğin unutulmaya beniz tuttuğunu görür görmez atölyesinin kapısına üstünde "Marangozluk dersi verilir" bağlanmış ortak tablo astı. "Gençlerden yahut işsizlerden istem olur" diye beklerken ise çabucak kapısını doktorlar, polisler, öğretmenler ve mutluluk dairelerinde görevli olanlar çalmaya başladı.

Doktorlar pandeminin yorgunluğunu marangoz atölyesinde atıyor

Tabelayı görmesi ile yaşamının değiştiğini ve işten okazyon buldukça atölyeye gelmiş olarak ahşap işlediğini dile getiren Aile Hekimi Dr. Halil İbrahim Özdemir “Mesai saatlerimin dışında, gereksiz vakitlerimde geliyorum. Kemal ustamın bu elleme niyetini görerek geldik. Bende ortak uğraşı arıyordum kendime. Yazıyı gördüm ve ülfet etmek istedim Kemal ustayla. Tanıştıktan sonraları gerçekten makalenin şimdi fevkinde ortak insanoğlu bulunduğunu öğrendim. Boş vakitlerimde hoppadak Kemal ustamın o elleme sohbetinden müstefit olmak düşüncesince ve burada ortak şeyler istihsal etmek üzere işten artan vakitlerimde geliyorum. Pandemi sürecinde bizde yoruluyoruz fakat ego tamamıyla şuna inandım; tababet hayatım süresince da doktorlukta da sanat benim düşüncesince tamamıyla ayrı ortak manzume olmuştur. Onun düşüncesince buradayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1