METEOROLOJİ TRAKYA’YI TEHLİKELİ KODLA UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Trakya Bölgesini turuncu kodla uyardı. Trakya'da tün ezanı saatlerinde baş döndürücü çıpa yağmur olabileceği kestirim ediliyor.

METEOROLOJİ TRAKYA’YI TEHLİKELİ KODLA UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne düşüncesince turuncu kodlu uyarıda bulundu. Meteorolojiden meydana getirilen açıklamada, “Bugün (11.01.2021) gece ezanı saatlerinden itibaren Trakya'da (Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Gelibolu) muhtemel yağışların sert (21-50 kg/metrekare/12 saat) ve arazi arsa baş döndürücü sert (51-75 kg/metrekare/ saat) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, feyezan ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara gönül rahatlığı titiz ve müdebbir olunmalıdır” denildi.

Hava hali tehlikeli

Trakya düşüncesince meydana getirilen turuncu kodlu uyarıda, iklim durumunun tehlikeli bulunduğu ve kestirim edilen meteorolojik hadisenin çoğunlukla görülmediği kendisine biliniyor. Ayrıca turuncu kodlu uyarıyla oluşabilecek iklim vakasında hasar ve kayıpların oluşması muhtemel. Turuncu kodlu uyarıya gönül rahatlığı baş döndürücü müdebbir olmalı, aktüel meteorolojik şerait ve tahminler strateji edilmesi gerekiyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1