METEOROLOJİDEN 10 İL DÜŞÜNCESİNCE KUVVETLİ YAĞIŞ VE SIKINTI UYARISI

Çanakkale, Balıkesir'in garp ilçeleri ile İzmir, Aydın ve Muğla'da ferda kuvvetli yağış, Antalya, Isparta, Burdur ile Denizli ve Konya'nın güneybatı ilçelerinde ise sıkıntı bekleniyor.

METEOROLOJİDEN 10 İL DÜŞÜNCESİNCE KUVVETLİ YAĞIŞ VE SIKINTI UYARISI
Ankara

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden meydana getirilen uyarıya göre, Çanakkale, Balıkesir'in günindi ilçeleri, İzmir, Aydın ve Muğla'da erte muhtemel sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışların gün ortası saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olması öngörülüyor.

Meydana gelebilecek sel, su baskını, sebep ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara için tetik ve müdebbir olunması gerekiyor.

Öte yandan, erte gün ortası saatlerinden itibaren Antalya'nın iç kesimleri, Isparta, Burdur ile Denizli ve Konya'nın güneybatı ilçelerinde rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden fırtına (50-74 kilometre/saat) ve arazi arsa endamsız devamlı namına kuvvetli sıkıntı (75-88 kilometre/saat) halinde esmesi öngörülüyor.

Meydana gelebilecek soba ve ocak gazı zehirlenmesi, sütun ve sütun devrilmesi ile yapı uçması kabilinden olumsuzluklara için tetik ve müdebbir olunması istendi.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1