METEOROLOJİDEN BİRTAKIMI VİLAYETLER DÜŞÜNCESİNCE DEMİR AK YEL UYARISI

Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'de gün ortası vakti saatlerinden itibaren güçlü esecek lodosun, devir zamane fırtınaya dönmesi bekleniyor.

METEOROLOJİDEN BİRTAKIMI VİLAYETLER DÜŞÜNCESİNCE DEMİR AK YEL UYARISI
Konya

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya göre, havanın modüler ve baş döndürücü bulutlu, sabahleyin saatlerinde parmak bekleniyor.

Hava sıcaklığının 1 ila 3 etap artacağı ve sezon normallerinin 8 ila 10 etap üstünde seyretmeye bitmeme edeceği kestirim ediliyor.

Rüzgarın güneyden geniş açıklık esna ölçülü kuvvette, gün ortası vakti saatlerinden itibaren semt genelinde lodos ve güneybatıdan (Lodos) kuvvetli, devir kurnaz fırtına, Konya'nın batısı ile Karaman il genelinde arazi arsa mükemmel sıkıntı halinde esmesi bekleniyor.

Açıklamada, bina uçması, amut ve dikme devrilmesi, karbonmonoksit zehirlenmeleri üzere olumsuzluklara hakkında titiz ve müdebbir olunması gerektiği belirtildi.

Hafta ortasından sonradan antipatik ve yağışlı sistemler geliyor

Bölgede sezon normallerinin 4 ila 8 etap üstünde seyreden iklim sıcaklıklarının salı gününden sonradan henüz da artarak sezon normallerinin 6 ila 12 etap dair çıkacağı fakat bu hafta ortasında kuzeybatıdan başlayarak çabucak düşerek sezon normalleri civarına ineceği kestirim ediliyor.

Çarşamba gününden itibaren yurdu etkileyecek Balkanlar üstünden mevrut antipatik ve yağışlı sistemle semt genelinde yağmur, karla alengir rahmet ve kar yağışlarının görülmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1