MOLDOVA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN BAŞKONSOLOSLUK ÖNÜNDE UZUN KUYRUK OLUŞTU

Moldova Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalırken, Türkiye'de yaşayan Moldovalı vatandaşlar korona virüse rağmen Moldova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu önünde uzun seçim kuyruğu oluşturdu.

MOLDOVA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN BAŞKONSOLOSLUK ÖNÜNDE UZUN KUYRUK OLUŞTU

Moldova'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalırken, Moldovalılar cumhurbaşkanını belirlemek için yeniden sandık başına gitti. İkinci turda oy verme işlemi yerel saatle 07.00'de başladı. Mevcut Cumhurbaşkanı İgor Dodon ile Eylem ve Dayanışma Partisi (PAS) lideri olan eski Başbakan Maia Sandu arasında geçen seçimlerde Türkiye'de yaşayan Moldovalı vatandaşlar da oy kullandı. Sabah saatlerinden beri oy kullanmak için Beyoğlu'nda bulunan Moldova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu önüne gelen Moldovalılar uzun kuyruklar oluşturdu.

“Hepimiz seçim için geldik”

Demokrasi için oy kullandıklarını dile getiren Sivetleyana Çobano, “Moldova seçimleri oluyor. Demokrasi istiyoruz. Oy için bugün buradayız. Türkiye'de yaşayan arkadaşlarla buradayız. Hepimiz seçim için geldik. Kalabalık oldu tabi. Tehlikeli şu anda korona virüs de var. Biz biraz mesafemizi tutuyoruz. İnşallah bir şey olmaz“ diye konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1