MURAT CAN ÜNVERDİ: 'PANDEMİDE SOSYAL MEDYAYA BAĞIMLILIK ARTTI'

Salgın sürecinde Türkiye dahil dünyada sosyal medya ve mobil cihazlarda geçirilen süre çok ciddi derecede arttı. Aynı zamanda evde çok vakit geçirilen bu süreçte kullanıcıların sosyal medyaya bağımlılığı da arttı.

MURAT CAN ÜNVERDİ: 'PANDEMİDE SOSYAL MEDYAYA BAĞIMLILIK ARTTI'

Felaket yılı olarak adlandırılan bu sene içerisinde koronavirüsün ülkemizde Mart ayı itibari ile görülmesi sonrasında sıkı tedbirler getirilmişti. Kişiler koronavirüs süreci boyunca evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Bu süreçte ise sosyal medya kullanımı son yılların en yüksek oranlarına ulaştı. İnsanlar evlerinde vakit geçirirken en fazla sosyal ağları kullandı. Bu sosyal ağlar genel olarak Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube olarak biliniyor.

Koronavirüs süreci devam ederken şirketler ise araştırma yapıyor. Koronavirüs süreci boyunca sosyal medya kullanımının etkisini ise Yeni Medya Şirketler Grubu CEO su Murat Can Ünverdi araştırdı. Ünverdi, sayısız sosyal ağda insanlar ile iletişim kurarak pandemi süresi boyunca sosyal medya kullanımının etkilerini inceledi. Ünverdi, bu dönemdeki insanların hareketleri ve sosyal medyada ki etkinliklerini inceleyerek sektörde nasıl bir hareket oluşturduğunu açıkladı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul