OĞLU İÇİN 90 YAŞINDA EVLAT NÖBETİNE KATILAN ANNE KOŞAR: EVLADIMI KAÇIRDILAR

Bingöl'ün Solhan ilçesinden oğlu Recep için Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine katılan 90 yaşındaki anne Cemile Koşar, "Evladımı kaçırdılar. Oğlumu HDP götürdü. Oğlumu HDP'den istiyorum." dedi.

OĞLU İÇİN 90 YAŞINDA EVLAT NÖBETİNE KATILAN ANNE KOŞAR: EVLADIMI KAÇIRDILAR
Diyarbakır

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi, 430. gününde sürüyor.

Bingöl'ün Solhan ilçesinden oğlu Recep için oturma eylemine katılan 90 yaşındaki anne Cemile Koşar, Kürtçe yaptığı açıklamada, oğlunun 6 yıl önce 24 yaşındayken HDP'lilerce kandırılarak dağa götürüldüğünü söyledi.

"Evladımı kaçırdılar. Oğlumu HDP götürdü. Oğlumu HDP'den istiyorum" ifadelerini kullanan Koşar, 6 yıldır evladını aradığını belirtti.

Koşar, "Yavrum, evine gel. Oğlum halimi görüyorsa vicdana gelsin evine gelsin. Oğlumun nasıl gittiğini bilmiyorum. Evladım seçim için köye geliyordu. Harçlığı da yoktu. Köyden harçlığını alıp İstanbul'a işe gideceğini söyledi. O ve kardeşi İstanbul'da iş ayarlamışlardı, oraya gideceklerdi. Ne olduysa o seçim döneminde oldu. Her yeri aradım, ama bulamadık." diye konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul