ÖĞRENCİLERE 10 AY BOYUNCA 1200 TL BURS YARDIMI YAPILACAK! BAŞVURULAR 30 KASIM'DA SONA ERİYOR...

T3 Vakfı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji burs programı başvuruları 30 Kasım'a kadar sürecek. Üniversitelerin lisans ve lisansüstü bölümlerinde eğitim alan öğrenciler burs başvuru şartlarını taşımaları durumunda müracaat edebilecekler. Değerlendirme aşaması sonrası burs

ÖĞRENCİLERE 10 AY BOYUNCA 1200 TL BURS YARDIMI YAPILACAK! BAŞVURULAR 30 KASIM'DA SONA ERİYOR...

Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji burs programı kapsamında öğrencilere "Yükselen Yıldız , Eğitmen Mentor ve Eğitim Desteği" adı altında burs yardımı yapılacak. Toplam 2000 bin öğrenciye aylık 1200 TL'ye kadar burs yardımı yapılırken ortaokul, lise, lisans ve lisansüstü öğrencileri yararlanabilecek. Verilecek burs ile öğrencilerin kişisel, akademik ve kariyer gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanacak. Her bir burs programı için özel başvuru şartları bulunuyor. 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler için başvuru kriterleri belli oldu. Başvuru yapmak isteyen adaylar resmi internet sayfası üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirler. Peki Bayraktar Milli Teknoloji burs başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte geri ödemesiz olarak öğrencilere verilecek 1200 TL'lik bursun başvuru şartları ve tüm detaylar...

Bayraktar Milli Teknoloji Burs Başvuruları 30 Kasım'da Sona Erecek!

Üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimi alan öğrencilere yönelik bursun başvuruları 30 Kasım Salı günü sona erecek. Burs için ayrılan kontenjan 400 ile sınırlıyken burs almaya hak kazananlara 10 ay boyunca 1.200 TL burs yardımı sağlanacak. Müracaat etmek isteyen adayların aşağıda bulunan başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin  bulunduğu illerdeki üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinde eğitim alan öğrenciler burstan yararlanabilir.

Mühendislik,

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, (PDR)

Psikoloji,

Sosyoloji,

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖTE)

Milli Teknoloji Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özdemir Bayrak Milli Teknoloji burs programı kapsamında gerçekleştirilecek bursun başvuruları internet üzerinden gerçekleştirilecek. Adayların herhangi bir belge veya bilgiyle bizzat müracaat etmesine gerek yoktur. Başvuru yapmak isteyen adaylar buradan başvuru sayfasına ve detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1