PTT'NİN MEKâN DOSTU ELEKTRİKLİ ARAÇLARI ADALAR'DA KULLANILMAYA BAŞLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, "Çevre dostu elektrikli araçlarla hem karbon salınımının azaltılması bununla birlikte saf güzelliklerin korunması hedefleniyor." açıklamasında bulundu.

PTT'NİN MEKâN DOSTU ELEKTRİKLİ ARAÇLARI ADALAR'DA KULLANILMAYA BAŞLANDI
Ankara

PTT'nin mekân dostu elektrikli araçları Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'da hizmete girdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından meydana getirilen açıklamaya mucibince PTT, saf ve zamanı güzelliklerin arazi almış olduğu İstanbul'un Adalar ilçesinde yenilikçi müşterek uygulamayı yaşama geçirdi.

Kurumun mekân dostu 3 tekerli elektrikli araçları Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada'da hizmete alınırken, elektrikli bisikletle de üleştirme faaliyetlerine başlandı.

Uygulama sebebiyle kez gönderileri ve kargolar, nostaljik tasarıma cemaat araçlarla adreslere hâlâ çabuk ulaştırılıyor. Adalar'da yaşayanlar da mekân dostu taşıtlara iri nazarıitibar gösteriyorlar.

Açıklamada görüşlerine arazi maruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Çevre dostu elektrikli araçlarla hem karbon salınımının azaltılması bununla birlikte saf güzelliklerin korunması hedefleniyor. Doğa ile mevzun mekân dostu uygulamaları halletmeye bitmeme edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul