RADYO BAŞAKŞEHİR KAPILARINI GENÇ RADYOCULARA AÇTI

Yayına başladığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören Radyo Başakşehir'de bir ilk daha hayata geçirildi. Eğitimlerin usta radyocular tarafından verildiği Radyo Akademi'de mülakatla belirlenen 25 kursiyerin eğitimi sosyal mesafe kurallarına uygun olarak başladı.

RADYO BAŞAKŞEHİR KAPILARINI GENÇ RADYOCULARA AÇTI

13 Şubat 2020'de yayın hayatına “mutluluğun sesi” sloganıyla başlayan Radyo Başakşehir, sadece ilçede değil, İstanbul ve Türkiye genelinde de ciddi bir dinleyici kitlesine ulaştı. Başakşehir Belediyesi bu yoğun ilgi üzerine Radyo Akademi'yi hayata geçirdi. Kariyerinde radyocu olma hayalleri kuran gençlere eğitim vermek için hazırlıklar yapıldı. Başakşehir Belediyesi, Radyo Akademi için Türkiye'nin en iyi radyo programcılarını bir araya getirdi.

Sesleri kulaklara sinen Türkiye'nin en önemli radyo programcıları, Başakşehir Belediyesi Radyo Akademi'de radyocu olmak isteyen gençlerle buluştu. Akademinin ilk gününde Radyo D radyo programcısı Polat Labar “radyo tarihi ve podcast”, Best FM radyo programcısı Cem Arslan “radyo program yapımcılığı”, Erkam Radyo Genel Yayın Yönetmeni Selahaddin Kocaaslan “radyoda haber teknikleri”, Süper FM radyo programcısı Doğancan Özadlı “prodüksiyon teknikleri ve DJ'lik”, Radyo D radyo programcısı Hilal Özgani “diksiyon” ve Alem FM Kurumsal İletişim Sorumlusu İsmail Güllü ise “kurumsal iletişim ve reklam” konulu derslerini anlattı. Radyo Akademi'ye katılanlar, Türkiye'nin en ünlü radyocularını yüz yüze dinleme fırsatı buldukları için heyecanlıydı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1