RUS TURİSTLERDEN 'MOSKOVA BİZİ EVE GÖTÜR' ÇAĞRISI

Afrika ülkelerinden Zanzibar'a giden Rus turistler korona virüs salgını nedeni ile mahsur kalırken, Rus turistler sahile “Moskova bizi eve götür" yazarak Rusya'dan yardım istedi.

RUS TURİSTLERDEN 'MOSKOVA BİZİ EVE GÖTÜR' ÇAĞRISI

Korona virüsü tüm dünyada etkisini gösterirken Zanzibar'a giden Rus turistler mahsur kaldı. Rus turistler, her defasında Tanzanya ve Zanzibar'ın özerk yönetimi ile iletişime geçerek yardım isterken, Rus Konsolosluğundan da yardım talebinde bulundu.

Zanzibar'da yaklaşık 130 Rus turist bulunurken, Rus turistler haricinde birçok turistte mahsur kalmış durumda bulunuyor. 18 Mart'ta Zanzibar Adası'nda ilk korona virüs vakası görülmesinin ardından Tanzanya Başbakanı Kassim Majaliwa, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemleri açıkladı, önlemler arasında turistik otellerin tümünün kapatılması kararı da bulunuyordu.

Rusya'ya dönemeyen Rus turistler yine Rus Konsolosluğu ile iletişime geçerek paralarının kalmadığını otellerin ise kapatılacağını belirterek ülkelerine dönmek için yardım talep etti. Birçok ülkeden vatandaşlarının geri dönmesi için çalışma yapan Rusya'dan herhangi bir yanıt alamayan Rus turistler bu kez ilginç bir yöntemle seslerini duyurmaya çalıştı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı