SAĞLIK BAKANI KOCA: HASTALIKLA SAVAŞTILAR. VE GÖREVLERİNE DÖNDÜLER

Sağlık Bakanı Koca, Kovid-19 yenen sağlık çalışanı Ufuk ve Tülay Saka çiftine ilişkin, "Hastalıkla, hasta olarak da savaştılar. Ve görevlerine döndüler." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI KOCA: HASTALIKLA SAVAŞTILAR. VE GÖREVLERİNE DÖNDÜLER
Ankara

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenen sağlık çalışanı Ufuk ve Tülay Saka çiftine ilişkin, "Hastalıkla, hasta olarak da savaştılar. Ve görevlerine döndüler. Aynı şeyi yapan, yapabilecek sayısız sağlık çalışanınız var." ifadelerini kullandı.

Röntgen teknisyenimiz Ufuk Saka, ateşi çıktığında gece nöbetindeydi. COVID-19 olduğu anlaşıldı. Eşi, hemşire arkadaşımız Tülay’ın testi de pozitif çıktı. Hastalıkla, hasta olarak da savaştılar. Ve görevlerine döndüler. Aynı şeyi yapan, yapabilecek sayısız sağlık çalışanınız var. pic.twitter.com/lAYe3IF9Uz

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) August 22, 2020

Koca, Twitter hesabından, Kovid-19'u yenen sağlık çalışanı Ufuk ve Tülay Saka çiftine ilişkin paylaşımda bulundu.

Röntgen teknisyeni Ufuk Saka'nın, ateşi çıktığında gece nöbetinde olduğunu belirten Koca, "Kovid-19 olduğu anlaşıldı. Eşi, hemşire arkadaşımız Tülay'ın testi de pozitif çıktı. Hastalıkla, hasta olarak da savaştılar. Ve görevlerine döndüler. Aynı şeyi yapan, yapabilecek sayısız sağlık çalışanınız var." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Koca, hesabından Saka çiftinin fotoğraflarını da paylaştı.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul