SAĞLIK BAKANI KOCA, LEFKOŞA’DAKİ ACİL DURUM HASTANESİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da Türkiye tarafından yaptırılan Acil Durum Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. Törende konuşma yapan Koca, “Her alanda olduğu gibi sağlıkta da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yanı

SAĞLIK BAKANI KOCA, LEFKOŞA’DAKİ ACİL DURUM HASTANESİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da Türkiye tarafından yaptırılan Acil Durum Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. Koca, törende yaptığı konuşmasında, “KKTC‘nin 37. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Başta Kurucu Cumhurbaşkanı olan Rauf Denktaş olmak üzere şehit kanları ile sulanmış bu toprakların Türk yurdu olarak kalmasında emeği olan, uğraş veren, mücadele eden herkesi saygı ve minnetle yad ediyorum” dedi.
Covid-19 pandemisine değinen Bakan Koca, “Tüm dünya tek bir gündeme odaklanmış durumda. Covid-19 pandemisi hala hız kesmeden can almaya devam ediyor. Birçok ülke hastane, yoğun bakım, yetişmiş sağlık insan gücü ve teknik altyapı açısından sıkıntıya düşmüş durumda. Dayanışma ve karşılıklı yardımlaşmaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerdeyiz. Güçlü bir sağlık sisteminin toplumlar için ne kadar hayati olduğunu tüm dünyanın bizzat tecrübe ettiği bir dönemi yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1