SAĞLIK PERSONELLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Gaziantep'te birlikte kol esenlik çalışanı, iş arkadaşları ve hayırseverlerden topladıkları giyim, pabuç ve besin malzemelerini desteğe kadın ufaklıklara ve ailelere ulaştırıyor.

SAĞLIK PERSONELLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Pandemi sürecinde derin ortak biçimde çalışan ortak kol esenlik çalışanı, yetkilendirilmiş oldukları günlerde de yersiz durmayarak iş arkadaşları ve hayırseverlerden aldıkları yardımları eksikli küçüklere ve ailelere götürüyor. Kimi devir bap kapı gezen, birtakımı zamansa muhtarlıklar marifetiyle yetim, kimsesiz ve desteğe eksikli ailelere dayanak noktası bulunan esenlik çalışanları, hâlâ çok insana iktiran etmek düşüncesince hayırseverlerden dayanak noktası bekliyor.

Daha çok iane biriktirerek desteğe eksikli bulunan bireylere iktiran etmek istediklerini tamlayan Tuğba Arı, hayırseverlerden dayanak noktası beklediklerini anlatım etti. Arı, “Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde 10 senedir çalışıyorum. 2 senedir derneşik şekilde kişilerin kullanmadığı giyim, pabuç ve erzakları toplayıp insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz. Her şeyi öz imkanlarımızla yapıyoruz. Hiçbir biçimde dernek, vakıf derece yerlerle ortak bağlantımız yok. Tamamen hasbilik esasına ilgili şekilde biraz esenlik mensubu arkadaşımızla ortak şeyler hazırlamaya çalışıyoruz. Genellikle yetim, kimsesiz ve gerekseme sahibi ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Amacımız hâlâ çok insana ulaşarak hâlâ çok iane toplamak. Bu biçimde hâlâ çok insana asistan olabileceğiz. İnsanlar kullanmadıkları eşyaları, çok bulunan erzaklarını çöpe atmasınlar bizlere ulaşılsın, tığ de onlar hesabına desteğe eksikli ailelere verelim istiyoruz. Yardımları şu anne denli eş, dost, hısım ve iş arkadaşlarımız sebebiyle yapıyoruz. Çocuklarımıza kıyafet, oyuncak ve ekol tarihi kırtasiye malzemeleri veriyoruz. Bizim önceliğimiz kimsesiz ve babasız çocuklar” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1