ŞANLIURFA'DA GERİ HİZMET DEPOSUNDA ÇIKAN YANGIN ARAMA DİBİNE ALINDI

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi'nde mevcut geri hizmet deposunda çıkan yangın arama dibine alındı.

ŞANLIURFA'DA GERİ HİZMET DEPOSUNDA ÇIKAN YANGIN ARAMA DİBİNE ALINDI
Şanlıurfa

Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi'nde mevcut Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne (KYK) ilgili geri hizmet deposunda şimdi belirlenemeyen sebeple yangın çıktı.


İhbar ilişkin fenomen namına mevrut 20 itfaiye aracı aracı aracı, 5 TOMA ile Tarım ve Orman Bakanlığına ilgili arazözler alevlere müdahale etti. Yangın dolayısıyla Gaziantep ve Mardin'den de kuvvetlendirme takımlar istendi.

Kısa müddette büyüyen depodaki yangın dolayısıyla devir zamane patlama sesleri duyuldu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, fenomen namına gelmiş olarak emek harcamaları izlem etti, yetkililerden bilim aldı.

"Herhangi ortak dirilik kaybı yok"

Vali Erin, gazetecilere, yangının Gençlik ve Spor Bakanlığına ilgili geri hizmet deposunda başladığını ve nedeninin şimdi tespit edilemediğini söyledi.

İtfaiye ve TOMA araçlarının yangına elden müdahale ettiğini tamlayan Erin, şunları kaydetti:

"Herhangi ortak dirilik kaybı yok. İçeride yalnızca Şanlıurfa'nın değil, bölgedeki illerin de gereksinimlerini istikbal etmek gibi ortak derinti materyal vardı, 7-8 milyon teklik yöresinde ortak materyal bulunduğunu söyleyebiliriz. Her ihtimale için eksiksiz ilçelerimizden ve bitişik illerden de itfaiye aracı aracı desteği arzu edildi."

Ekiplerin tahminî 4 saatlik emek vermesi sonrası yangın arama dibine alındı, soğutma emek harcamaları bitmeme ediyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1