Savcı, Eren Erdem için tutuklama talep etti

Ankara'da gözaltına alınan eski CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilerek hakim karşısına çıkarıldı. Savcı, Erdem için tutuklama talep etti.

Savcı, Eren Erdem için tutuklama talep etti

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve partiden 25-26. dönem İstanbul Milletvekili olan Erdem, hakkında açılan Karşı gazetesi davası nedeniyle savcılığın 'kaçma şüphesi' gerekçesiyle dün gece Ankara'da gözaltına alındı.

Bu sabah İstanbul'a getirilen Erdem, 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarıldı. Erdem'in sorgusu devam ediyor.

CHP'li Barış Yarkadaş'ın Twitter'dan duyurduğuna göre, savcı Erdem için tutuklama talep etti.

Davanın duruşmasının 19 Eylül 2018 tarihinde olduğunu söyleyen Yarkadaş, 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma tarihini beklemeyerek davaya gölge düşürdüğünü belirtti.

22 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Erdem hakkında, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir dönem genel yayın yönetmenliğini yaptığı Karşı gazetesindeki çalışmaları nedeniyle dava açılmıştı. Erdem hakkında 'Silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek', 'Gizli tanığı deşifre etmek' ve 'Soruşturmanın gizliliğini ihlal' suçlarından 9.5 yıldan 22 yıla kadar hapis isteniyor. Erdem hakkında açılan davanın ilk duruşmasının 19 Eylül'de saat 10.00'da yapılmasına karar verilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1